Sürekli Başvuruya Açık Uluslararası İkili İş Birliği Proje Çağrılarına Başvurular Devam Ediyor!

Yayınlanma Tarihi: 12-02-2024

TÜBİTAK’ın Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Bulgaristan ve Moğolistan kuruluşları ile sürekli açık olan ikili işbirliği programları çağrılarına, yılın her günü başvuru yapılabilmektedir.

  • Sürekli Başvuruya Açık Araştırma Projeleri Çağrılarına yükseköğretim kurumları, eğitim ve araştırma hastaneleri, kamu kurum ve kuruluşları, sektör ve büyüklüğüne bakılmaksızın özel kuruluşlar başvuru yapabilmektedir. Araştırma Projeleri çağrılarının amacı, yeni bilgiler üretilmesi, bilimsel yorumların yapılması veya teknolojik problemlerin çözümlenmesi için bilimsel esaslara uygun olan projelerin desteklenmesidir. Detaylar için lütfen tıklayınız.
  • Sürekli Başvuruya Açık Ar-Ge ve Yenilik Projeleri Çağrılarına ise sektör ve büyüklüğüne bakılmaksızın özel kuruluşlar ve bu özel kuruluşlarla birlikte başvuruda bulunacak yükseköğretim kurumları, eğitim ve araştırma hastaneleri ve kamu kurum ve kuruluşları başvuruda bulunabilmektedir. Ar-Ge ve Yenilik projeleri çağrılarında “teknolojik açıdan yeni veya iyileştirilmiş ürün” ve “teknolojik süreç yeniliği” odaklı projeler desteklenmektedir. Detaylar için lütfen tıklayınız.

Programlarla ilgili ayrıntılı bilgiye başvuru sistemi https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr üzerinden ulaşabilir, ayrıca sorularınız için uidb@tubitak.gov.tr adresinden program koordinatörleriyle iletişime geçebilirsiniz.