SolarHub Hızlandırma Programı- Son Başvuru: 30 Nisan 2024

Yayınlanma Tarihi: 05-03-2024

Ufuk Avrupa Programı Excellence Hubs çağrısı kapsamında desteklenmiş olan SolarHub Projesi, güneş enerjisi alanında çalışan erken aşama start-up’lara, girişimcilere ve araştırma ekiplerine yönelik olarak Hızlandırma Programını çağrısına çıkıyor.

Söz konusu programın amacı, ekipleri ve start-up’ları fikir aşamasından pazara giriş yolculuğuna yönlendirmek, mentorluk, teknik destek, gelişmiş Ar-Ge altyapısı, eğitim ve ağ oluşturma fırsatları sunmak suretiyle araştırma ve pazar ihtiyaçları arasındaki boşluğu kapatmak olacak.

Uygunluk Kriteri: Başlangıçta şirketleşmeye gerek duymadan, güneş enerjisi çözümlerine odaklanan, 5 yıldan az faaliyet ve araştırma ekibine sahip start-up’lara açıktır.

Yararları: Katılımcılar, güneş enerjisi teknolojileri konusunda eğitim, iş modeli geliştirme, endüstri uzmanlarından mentorluk, ağ oluşturma fırsatları, en son güneş teknolojilerine erişim (Ön Tasarımlar) ve stratejik pazara giriş ve genişleme desteği dahil olmak üzere kapsamlı destek alacaklardır.

Başvuru Süreci: Ekibinizi, önerilen teknolojiyi, benzersizliği ve SolarHub kaynaklarından nasıl yararlanmayı planladığınızı ayrıntılarıyla açıklamanız ve F6S platformu aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: Başvurular 30 Nisan 2024’e kadar açıktır. Programın Kasım 2024’e kadar sürmesi ve Aralık 2024’teki Demonstration ve Networking Etkniliği ile sonuçlanması planlanmaktadır.

  • SolarHub Hızlandırma Programına dair Genel Bilgilendirmeye buradan ulaşabilirsiniz.

  • Başvuru Kılavuzu için lütfen tıklayınız.

  • Başvuruların F6S platformu üzerinden yapılması gerekmektedir.

  • Başvuru kapsamında sorunuz olması durumunda, F6S platformu üzerinden ilgililere ulaşılabilirsiniz.